Klikasz - czytasz
Kliknij na zdjęcie i poznaj lepiej nauczycieli naszej szkoły.
Dyrektor

Nazywam się Michał Rzepka i jestem dyrektorem szkoły. Jestem doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM), studiowałem historię oraz filologię hiszpańską. Na pewno będziemy często się spotykać, bo bardzo lubię swoich uczniów i przebywanie wśród nich daje mi dużo dobrej energii. Kiedy nie pracuję dużo czytam, zajmuję się fotografią i projektowaniem graficznym. Staram się podróżować, kiedy tylko nadarzy się okazja – kompanami tych wypraw są moja Żona i córka Emilia.
Wicedyrektor

Nazywam się Adam Dziatkiewicz. Z wykształcenia jestem pedagogiem (resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza). W szkole pełnię funkcję wicedyrektora. Życie staram się przeżywać aktywnie budując dobre i trwałe relacje z ludźmi. Podobnie w pracy. Moja dewiza to – „wychowanie jest sprawą serca”. W wolnych chwilach muzykuję do czego chciałbym zaprosić także uczniów naszej szkoły!
Pedagog

Dorota Jarczyńska – Smurawa. Pedagożka szkolna z 25 letnim doświadczeniem pracy z młodzieżą licealną. Koordynatorka Klubu Wolontariatu. Założycielka fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „ Mały Piesek Zuzi” . Propagatorka idei równości. Kocha pracę z młodzieżą i ze zwierzętami. Prywatnie właścicielka trzech psów i kota.
Psycholożka

Barbara Pniewska – psycholożka z pasją do ludzi i zwierząt. Pomagam aktywizować mocne strony, przekraczać wewnętrzne bariery, wzmacniać odporność psychiczną. Zachęcam do rozwijania potencjału i zapewniam wsparcie na wybranej drodze.
etyka, filozofia

Damian Luty – jestem nauczycielem filozofii i etyki. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku filozofia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo – również na UAM. Prowadzone przeze mnie zajęcia pomyślane są jako eksploracja złożoności świata (ludzkiego i nie tylko) – pod rękę z Platonem, Kartezjuszem, Foucaltem i innymi, a czasami – zupełnie na przekór Wielkim Nazwiskom. Pomocne nam będą zarówno klasyczne teksty filozoficzne jak i dzieła popkultury. Kluczem w tym wszystkim będą jednak Wasze przemyślenia i gotowość do rozmowy 🙂
język angielski

Nazywam się Marek Derenowski. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (magisterium) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (doktorat). Jestem filologiem, podróżnikiem i miłośnikiem języków obcych. Nauczycielem języka angielskiego i wykładowcą akademickim od ponad dwudziestu lat. Podczas naszych spotkań dowiecie się wszystkiego co chcielibyście wiedzieć o języku angielskim i kulturze, ale boicie się zapytać. W wolnych chwilach uwielbiam przecierać bieszczadzkie szlaki, czytać, słuchać muzyki, jeździć konno. Od 25 lat pomagam także młodym ludziom w treningach aikido.
język angielski

Ania Olszewska
Jestem filolożką-anglistką, nauczycielką jogi i medytacji, oraz początkującą antropolożką. Fascynuje mnie mnogość sposobów wyrazu jakie posiada człowiek. Stąd też w mojej pracy nauczyciela zwracam szczególną uwagę na to by moi uczniowie widzieli wartość w uczeniu się języka jako sposobu wyrażania swoich myśli i odczuć oraz narzędzia, które pozwala nam lepiej zrozumieć siebie samych, innych i świat wokół nas. Swoją rolę nauczyciela rozumiem jako bycie przewodnikiem, który ułatwia uczniowi proces poznania i inspiruje do odkrywania tego, co oferuje nam język nieojczysty.
język angielski

Piotr Zalewski. Absolwent anglistyki na Uniwersyteci A. Mickiewicza i filologii orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez ponad 20 lat uczył j.angielskiego we Włoszech. Miłośnik dalekich podróży, golfa, brydża sportowego i włoskiej kuchni.
język polski

Nazywam się Beata Niklewicz i uczę języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Jestem doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
studiowałam filologię polską, historię sztuki i muzykologię. Na moich lekcjach będziemy pracowali metodą projektu, dyskutowali o tekstach literackich, odwiedzimy poznańskie muzea i teatry – wcielając się w krytyków i redaktorów tekstów. Zaproszę Was także do treningu maturalnego.
język polski

Anna Januszkiewicz. Od lat polonistka i nauczycielka języka polskiego jako obcego. Przekonana, że – jak mawiał Ludwig Wittgenstein – „Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata.” – próbuję wprowadzać moich uczniów w tajniki języka stanowiącego odzwierciedlenie zjawisk świata kultury.
Czy to, jak mówimy, świadczy o tym, jak żyjemy? Czy to, w jakim świecie żyjemy, ma wpływ na to, jak mówimy? Czy my tworzymy język? Czy język nas tworzy? Na czym polega związek między zmieniającymi się formami gramatycznymi i kulturą, która nas kształtuje i którą kreujemy? I ostateczne – dlaczego to wszystko jest takie skomplikowane i co mają z tym wspólnego „Pan Tadeusz” czy „Lalka” albo – o zgrozo – „Bogurodzica”? O tym porozmawiamy na zajęciach.
Poza tym typowa jesieniara, wielbicielka gier strategicznych, historii i powieści kryminalnych wierząca w to, że poczucie humoru otwiera wiele drzwi.
język polski

Nazywam się Magdalena Czyżewska, jestem nauczycielem języka polskiego. Ukończyłam filologię polską, prawo oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwielbiam rozmowy o literaturze z ludźmi w każdym wieku, a szczególnie z młodzieżą, bowiem pozwalają mi one odbyć podróż sentymentalną w świat przepięknych, gorących emocji oraz przypominają o tym, że na każdym etapie życia możemy inaczej postrzegać a także oceniać problemy egzystencjalne i wszystko to, co się z nimi wiąże. Ponadto kocham góry, podróże oraz praktykę jogi, która pozwala mi zachować spokój w najbardziej nawet stresujących momentach.
WF siłownia, sala

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Specjalizuję się w modelowaniu sylwetki (redukcja tkanki tłuszczowej oraz budowanie masy mięśniowej), oraz jestem czynnym zawodnikiem sportów sylwetkowych. Z siłownią jestem związany od ponad 8 lat. Przez ten czas nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu: treningu, diety oraz suplementacji. Pozwoliło mi to zdobyć min tytuł mistrz Polski w kat 90kg, i 4 miejsce na Mistrzostwach Świata.
WF taniec

Nazywam się Karina Przech. W Liceum w ramach w-f-u prowadzę warsztaty tańca współczesnego. Zajęcia taneczne to nie tylko nauka kroków i poznawanie techniki tanecznej, to także świetna przygoda, w której rozwijamy swoje umiejętności ruchowe, poszerzamy wiedzę nad świadomością swojego ciała, wykorzystując swoją indywidualność i niepowtarzalność. Tutaj pracujemy nad przestrzenią, ciężarem, grawitacją.
Od lat pracuję jako instruktor tańca w różnych grupach wiekowych. Ukończyłam na UAM w Poznaniu Pedagogikę Specjalną oraz Pedagogikę Zdrowia. Jestem Instruktorem Tańca Współczesnego oraz Technikiem Fizjoterapii. Wszystkie nabyte umiejętności pomagają mi w pracy, która jest moją pasją. Góry, a w szczególności Tatry to miejsce gdzie regeneruje siły i odpoczywam. Bardzo lubię tworzyć szyjąc oraz rozwijając swoje umiejętności w malarstwie i rysunku.
EDB

Absolwent Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (oficer dyplomowany, magister ekonomii). Ukończył Studia Podyplomowe w Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu na kierunku Zarządzanie Turystyką i Zakładami Hotelarskimi. Preferuje aktywny i zdrowy styl życia. Z zamiłowaniem uprawia Nordic Walking (Instruktor Nordic Walking). Interesuje się turystyką przygodową i forteczną.
fizyka

Nazywam się Lidia Krawczak uczę fizyki. Jestem pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonuje mnie świat zjawisk fizycznych i pomoc młodym ludziom w poznawaniu świata, jego praw i zasad. Lubię pracować z młodzieżą ponieważ te spotkania pozwalają rozwinąć zarówno im jak i mnie swoje pasje, zainteresowania i pogłębić doświadczenie życiowe.
biologia

historia, WOS

język francuski

Witold Kowalski – uczę języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania od ponad dwudziestu lat (liceum, uczelnie i szkoły językowe). Na moich zajęciach przekazuję również maksimum przydatnych informacji o krajach francuskiego obszaru językowego.
język niemiecki

Robert Hylla – nauczyciel języka niemieckiego
Moja dewiza życiowa brzmi: „Nie ważne, co wybieramy w naszym życiu, ważne to robić to z pasją!”.
Filolog z wykształcenia i wielki pasjonat muzyki kameralnej. Uhonorowany m. in. Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Ucząc języka niemieckiego staram się, żeby młodzież zrozumiała, że nie oceny są najważniejsze, że najważniejsza jest satysfakcja z samego siebie i z rozwoju osobistego.
Umieć komunikować się ze światem, to poszerzać własne horyzonty i zwiększać apetyt na wszystko co nowe dla nas i nieodkryte.
język hiszpański

Ewelina Łukasiewicz. Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się 17 lat temu. Uwielbiam hiszpańskie kino i literaturę latynoamerykańską związaną z tematem indygenizmu. Na moich lekcjach dużą wagę przywiązuję do poznania zwyczajów i kultury Hiszpanii i krajów Ameryki Łacińskiej. Zarys historyczny i poznanie tradycji, pomagają nam lepiej zrozumieć język i normy zachowania obowiązujące w danym kraju.
matematyka

matematyka

historia, WOS

Violetta Rasińska, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, mediator. Lubię pracować z młodzieżą , bo jest naturalna, szczera, nieprzewidywalna, robię to już ponad 30 lat. Lubię też poznawać nowe miejsca, ale lubię wracać tam, gdzie byłam już , bo przecież wszystko się zmienia.
chemia

Paweł Przybylski- jestem nauczycielem chemii. Ukończyłem, studia magisterskie z chemii i studia podyplomowe z fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie zajęć traktuje Uczniów w sposób partnerski, starając się być dla nich przede wszystkim przewodnikiem po świecie chemii. Zawsze ich zachęcam, aby w sposób samodzielny i intuicyjny zdobywali wiedzę z tego przedmiotu, a nie „wkuwali go na pamięć”. W wolnych chwilach jestem miłośnikiem fotografii, winyli oraz gry na gitarze.
podstawy przedsiębiorczości

Nazywam się Agnieszka Borowiak. Jestem nauczycielem od 17 lat. Z wykształcenia historyk i teolog, a z potrzeby skończyłam przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe. Uwielbiam to, co robię i nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu, mój ulubiony cytat: A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy? – Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
religia

informatyka

matematyka

geografia

Jarosław Michalak. Absolwent studiów geografii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych i innych w zakresie bankowości, finansów, zarządzania i technologii IT.
Wiele lat pracy w zawodzie nauczyciela, przede wszystkim w liceum ogólnokształcącym. W przeszłości również aktywność zawodową w firmach o charakterze biznesowym.
“Kreowanie nowych relacji interpersonalnych, przekazywanie wiedzy i zdobytych doświadczeń, kształtowanie nowego spojrzenia na wiele problemów oraz poszerzanie horyzontów, także tych geograficznych, to korzyść płynąca z możliwości nauczania przedmiotu, dająca dużo energii, zadowolenia i satysfakcji.”
Zainteresowania i pasje to sport, podróże i turystyka z dodatkiem dużej porcji dobrej muzyki.